O nás

Dovolujeme si představit Klub kaktusářů z Rychnova nad Kněžnou.

Existujeme od roku 1964 , kdy osm zájemců o pěstování sukulentních rostlin založilo kaktusářský kroužek při tehdejší Osvětové besedě.

V té době to byl v rychnovském okrese po Kostelci nad Orlicí již druhý kroužek podobného zaměření. V sedmdesátých letech kroužek přešel pod rychnovské zahrádkáře , kde působíme doposud.

Kromě běžné klubové činnosti se kroužek od samého začátku zaměřil na popularizaci své práce pořádáním pravidelných výstav. V této tradici setrváváme a kromě naši každoroční klubové výstavy zpravidla v polovině měsíce září již několik posledních let předvádíme expozici našich rostlin i na regionální výstavě Zahrada Východních Čech v Častolovicích.

Počet členů klubu se pohybuje mezi 20 – 25 s bydlišti po celém okrese. Přesto se pravidelně scházíme vždy první sobotu v měsíci v našich sbírkách a během zimního období v klubovně rychnovského Domu zahrádkářů na Poláčkově náměstí.

K historicky největším a nejznámějším pěstitelům v našem klubu patřili přátelé Miloš Říha , Josef Krug a Josef Novotný. V současné době se mezi naše nejzkušenější a největší pěstitelé řadí přátelé Václav Kinzl , Vojtěch Tomáš , Miroslav Samek a Ladislav Štěrba.